XTB Recenze

Pokud hodláte používat XTB broker pro trading nebo investování, musíte si nejprve přečíst tuto recenzi. Znáte názory zákazníků a poplatky brokera? Víte, jestli jejich obchodní platforma dobře funguje? Nabízí demo účet? Jaký je minimální vklad? Je spolehlivý nebo je to podvod? Pokud chcete v rychlosti slyšet náš názor, můžeme Vám říci, že XTB je v roce 2021 jedním z nejlepších makléřů v Česku. Má však také své negativní stránky, v tomto přehledu budeme analyzovat jak ty dobré, tak ty špatné (u 79 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty).

button-web-checo

Je bezpečný? Je důvěryhodný? Je to podvod?

Jednou ze záležitostí, které investory nejvíce trápí, je vybrat si spolehlivého online brokera. V posledních letech se objevili někteří brokeři s velmi atraktivními nabídkami, které byly ve skutečnosti podvod, a jen chtěli ze svých zákazníků tahat peníze. Podvody obvykle sdílejí řadu vlastností, které nám pomáhají je odhalit. Hlavní je skutečnost, že nejsou regulovány. Musíme proto zajistit, aby broker, o kterého máme zájem, byl regulován. Je XTB regulován? Odpověď je ano.

cnb

XTB je obchodní název firmy X-Trade Brokers Dom Marklerski, S.A. Pokud jste z České republiky, budete používat českou pobočku. Proto je XTB regulován v Česku. Kromě toho je regulován i v jiných evropských zemích, jako je například Velká Británie prostřednictvím FCA, nebo v Německu v Banif. Kromě toho je XTB společností operující na pražské burze cenných papírů.

Kromě regulace existuje i druhý aspekt, který XTB přidává bezpečnost. Má totiž fyzické sídlo v Česku, konkrétně v Praze. Je pravda, že mít kancelář nic neznamená, protože existuje mnoho online makléřů, kteří jsou stejně spolehliví a jejich regulace je podobná. Mnoha investorům to však dodává klid, protože ví, že existuje určité místo, kam mohou jít, pokud mají nějaký problém.

Vzhledem k tomu všemu je náš názor, že XTB je seriózním a spolehlivým makléřem. Na základě toho, že 100% bezpečnost neexistuje, zdá se, že vše naznačuje, že XTB je spolehlivý.

Poplatky a spready

Jelikož už víme, že tento broker není žádný podvod, dalším aspektem analýzy jsou sazby. Jen málo věcí je pro obchodníky stejně důležité jako poplatky, tarify tedy vyžadují vlastní úsek. Obecně platí, že XTB neúčtuje poplatky za obchodování, ale hlavní náklady pro investora přicházejí prostřednictvím spreadů. Existuje však provize ve výši 0,08% z částky každé transakce v akciových a indexových CFD a 0,10% na syntetické akcie s minimem 8 eur. Vzhledem k tomu, že poplatky nejsou vysoké, místo toho, abychom se na ně zaměřili, věnujeme zvláštní pozornost spreadům, což je část, ve které investor obvykle ztrácí nejvíce peněz.

spread

Spready v případě XTB závisí na typu účtu, který jste si otevřeli. K dispozici jsou 3 typy účtů v XTB:

 • Basic
 • Standard
 • Pro

Pro má nejnižší spready, ale počáteční minimální vklad je vyšší. Oproti tomu Basic nevyžaduje žádný minimální příjem, takže můžete začít od 0 eur. Teď, když toto víme, podívejme se na vše podrobněji.

Sazby účtu Basic (pevné)

Účet Basic má ze 3 typy účtů XTB ty nejvyšší spready. Pokud je však porovnáme s podobnými základními účty od jiných konkurentů, uvidíme, že XTB spready jsou docela dobré. Kromě toho má tu výhodu, že neexistuje žádný počáteční minimální vklad.

Jak víte, rozdíl pro každý typ aktiv je odlišný. To znamená, že pokud máte zájem o Forex, spread nejběžnějšího měnového páru, euro/dolar, budete mít jeden spread, ale pokud máte zájem o další, spread je jiný. A totéž platí pro všechny ostatní měny a komodity. Díky tomu není možné vidět úplný a přesný seznam spreadů každého nástroje. Konečně by mělo být objasněno, že spready tohoto účtu jsou fixní, na rozdíl od účtu Standard, u kterého se mění. Pokud tedy chcete podrobně vidět sazby účtu XTB Basic, klikněte zde (u 79 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty).

Sazby účtu Standard (kolísavé)

V tomto účtu jsou spready obvykle nižší než u účtu Basic. Kromě toho existuje další důležitý rozdíl, který spočívá v tom, že zde jsou spready kolísavé, to znamená, že se mění v průběhu času a v závislosti na okolnostech trhu.

spread

V tomto případě se rozpětí mění také v závislosti na druhu aktiva a každém z nich, ale také oscilují, jak jsme právě vysvětlili. To znamená, že mediální spready jsou docela atraktivní, pokud je budeme opět porovnávat s ostatními online brokery, jako je Plus500 nebo XTB. Například průměrný spread měnového páru eura a dolaru činí 0,00009 při psaní těchto řádků v roce 2021. Chci říct, diferenciál je opravdu nízký. Zde však nevidíme všechny spready, takže pokud chcete, můžete kliknout sem a zobrazit sazby a spready pro účet XTB Standard (u 79 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty).

Sazby pro účet Pro

Pro účet je jasně zaměřen na nejprofesionálnější publikum. Ve skutečnosti, na rozdíl od předchozích účtů, kde můžete začít s 1 eurem, na účtu Pro musíte vložit alespoň 100 000 eur, něco, co není v dosahu mnoha uživatelů.

Navzdory skutečnosti, že sazby dvou předchozích účtů jsou podle našeho názoru poměrně dobré, na účtu Pro jsou ještě lepší. Pro představu je diferenciál měnového páru euro/dolaru 0,00003. Proto čelíme jednomu z nejnižších diferenciálů na trhu, pokud tedy ne tomu nejnižšímu ze všech. Pro více informací o rozpětí účtu XTB Pro klikněte zde (u 79 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty).

Simulátor a demo

Jak víte, CFD jsou vysoce riskantní a těžko pochopitelné produkty. Společnost CNMV se ve skutečnosti domnívá, že nejsou vhodné pro soukromé investory. I když s nimi můžete vydělat spoustu peněz, můžete také ztratit velké částky, zvláště pokud obchodujete s pákou. Proto pro získání zkušeností někteří brokeři nabízejí demo účty, kde se můžete procvičit a zjistit, jak CFD a trhy fungují.

Celkové hodnocení simulátoru XTB je na základě recenzí, které jsme si prohlédli, velmi pozitivní, a my s nimi rozhodně souhlasíme. Demo účet XTB je zcela zdarma, je v češtině a umožňuje obchodovat s 20 000 virtuálními dolary, můžete tak realizovat všechny testy, které chcete. Kromě toho má tu výhodu, že zahrnuje také kryptoměny, jako je Bitcoin, Ripple nebo Ethereum .

Možná se teď ptáte, jak to funguje a k čemu demo slouží. Pravdou je, že simulátory jako XTB Vám umožňují provádět stejné operace jako na skutečném účtu, ale virtuálním způsobem. Tímto způsobem nebudete riskovat své peníze a můžete vidět z první ruky, jak se ceny a citace pohybují. Kromě toho je užitečné zvyknout si a naučit se spravovat obchodní platformu a pochopit, jak funguje pákový efekt. Má také své negativní stránky. Se simulátorem se necítíte stejně jako s reálnými penězi, a psychologie je velmi důležitou součástí obchodování. V hlavních liniích však můžeme říci, že demo je velmi užitečné.

Pokud chcete získat zdarma XTB demo, stačí kliknout na tlačítko níže a zvolit „DEMO“. Poté zadejte svou e-mailovou adresu a klikněte na tlačítko Další. V několika krocích budete mít své demo připraveno k použití (u 79 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty).

demo

Názory na XTB ve fórech a recenzích

Již jsme během této recenze hovořili o názorech uživatelů XTB. Myslíme si však, že zpětná vazba zákazníků je jednou z nejdůležitějších věcí při zkoušce brokera. Co už je k hodnocení společnosti lepší než názory uživatelů? V tomto okamžiku však existuje několik důležitých problémů. Každá osoba má jiný názor a na internetu nalezneme stovky komentářů. To je důvod, proč jsme se kromě filtrování snažili najít ty nejopakovanější názory. Tato část se zabývá přesně těmito komentáři. Podíváme se na ně ze dvou pohledů, pozitivních a negativních.

awards

Mezi pozitivní názory nalezneme ty, které o XTB mluví dobře, protože nabízí dvě různé platformy. Na jedné straně nabízí vlastní softwarovou platformu XStation 5 s tím, co nazývají ultrarychlé provedení a screener trhu, a na druhé straně Meta Trader 4. Možnost vybrat si mezi dvěma možnostmi je vysoce ceněna. Poplatky jsou obecně považovány za nízké, i když nebudeme popírat, že některé investory bude nutnost platit obtěžovat. Existuje také mnoho názorů na bezplatné prezenční kurzy a webináře nabízené XTB. Regulace vytváří důvěru, XTB je regulován v Česku. A konečně, také můžeme nalézt pozitivní recenze demo verze.

Už jsme si prohlídli tu pozitivní část, ale každý má své mouchy, a XTB není výjimkou. O XTB také existují negativní komentáře. Někteří lidé si například stěžují, že obchodníci s více penězi mají lepší podmínky díky účtu Pro. Další názor, který jsme byli schopni přečíst více než jednou, je o délce demo verze, může být totiž použita po dobu 4 týdnů. Někteří uživatelé chtějí možnost demo používat déle.

Shrnutí a odkazy

Věříme, že jsme již  o XTB poskytli nejdůležitější informace a je čas recenzi ukončit. Nicméně předtím, než tak učiníme, chceme znovu projít nejdůležitější aspekty naší recenze jako shrnutí. Proto si můžete prohlédnout seznam toho, co se nám nejvíce na XTB líbí a nelíbí.

Líbí se nám

 • Regulován v České republice
 • Bezplatné prezenční kurzy
 • Online vzdělávací webináře zdarma
 • Na výběr dvě trading platformy
 • K dispozici je mnoho nástrojů
 • Přiměřené sazby a spready
 • Demo zdarma
 • Možnost vložit a vybírat kartou, převodem, přes Paypal a další platební metody
 • CFD kryptoměna

Nelíbí se nám

 • Simulátor omezen na 4 týdny
 • Různé podmínky v závislosti na výši vkladu

Otevřít reálný účet

Jak vidíte, XTB vypadá jako dobrý broker pro trading. Než však skončíme, chceme Vám připomenout, že rizika obchodování CFD jsou velmi vysoká. Pokud chcete získat více informací o XTB nebo o tom, jak otevřít demo a skutečný účet, můžete přejít na jejich oficiální webové stránky (u 79 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty).

button-web-checo