Saltar al contenido

eToro Recenze

Pokud se chystáte investovat nebo obchodovat s eToro, přečtěte si nejprve tuto recenzi. Je to důležité. Znáte provize a názory investorů na tohoto makléře? Víte, jestli je to podvod nebo legitimní? Máte jasno v jejich podmínkách? Víte, jak funguje sociální obchodování? Ale než o tom všem budeme mluvit, chceme vám připomenout rizika obchodování s tímto varováním:

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 80 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků

A když jsme to řekli, pokračujeme v přezkumu. eToro je známý makléř, ale s určitými problémy. Například není regulován býuv České republice, ale na Kypru. Proto není maximální spolehlivost. V ideálním případě je pro obchodování se seriózním a spolehlivým brokerem to, že je v České republice regulován ČNB. Z nich si můžete vybrat ten, který vám nejlépe vyhovuje. Jedním z nich může být  makléř XTB, který, jak vidíte zde, ve většině případů neúčtuje obchodní provize na akciovém trhu. Ale toto je recenze eToro, takže ji stále analyzujeme (mejoresbrokersonline.net je podporován svými čtenáři, když otevřete účet pomocí některého z našich odkazů, můžeme obdržet provizi od našich partnerů. To však neovlivňuje naše hodnocení, metodologii a redakční průvodce).

Je eToro spolehlivé? Je to regulováno nebo je to podvod?

Otázka, zda je eToro legitimní, je legitimní otázka. První věcí, kterou musíme udělat při otevírání účtu u online makléře, je ujistit se, že je spolehlivý. A jak můžeme vědět, zda je eToro podvod nebo seriózní makléř? No, nejlepším způsobem je obvykle podívat se na jeho regulaci.

eToro Europe je regulováno CySEC. Pokud nevíte, co to je, řekneme vám to. Je regulátorem kyperských trhů s cennými papíry. Ano, z Kypru. A je to spolehlivé? No, neexistuje jasná odpověď. Je zřejmé, že to není ideální, ale vysvětlíme to podrobněji.

Většina makléřů ve stylu eToro je na Kypru regulována. V této zemi jsou také regulováni makléři jako Plus500, Trading 212 nebo IQ Option. Kypr má jednu dobrou věc, a to, že být zemí Evropské unie splňuje předpisy Společenství, ale v rámci Evropy je nejméně bezpečnou zemí ze všech. Proto je možné snadno najít recenze od klientů regulovaných makléřů na Kypru se značnými problémy se sběrem nebo obchodováním.

Jaké jsou alternativy? Pokud chcete mít jistotu, že pracujete s makléřem, který splňuje nejvyšší bezpečnostní požadavky, ideálně byste se měli poohlédnout po regulovaném makléři v České republice. Chcete-li to provést, můžete jít do ČNB a zjistit, které z nich jsou. Pokud se nechcete dívat, můžeme vám říci, že XTB je regulována ČNB. Proto splňuje všechny předpisy České republiky. Kromě toho má XTB další výhodu, a to, že se jedná o kótovanou společnost.

Proč si myslíme, že je důležité, aby byl makléř kótován na burze? Protože být na akciovém trhu je povinné, aby jejich účty byly veřejné a mohl je vidět každý. Kromě toho musí být vaše účty auditovány. V případě XTB je auditorem PWC, což je jedna z nejprestižnějších auditorských společností na světě. Proto, i když absolutní jistota neexistuje, zdá se, že vše naznačuje, že XTB je spolehlivý makléř.

eToro neplatí?

Zůstaneme-li u spolehlivosti, mnoho investorů si klade otázku, zda eToro platí svým klientům. To, že se tato otázka objevuje pravidelně, je již znepokojující. Samozřejmě nemůžeme s jistotou vědět, zda eToro platí nebo ne, protože nemáme přístup ke klientským účtům, ale pravdou je, že jsme byli schopni najít poměrně málo komentářů od klientů eToro, kteří vysvětlují, že mají problémy s placením.

Jedním z problémů regulace eToro na Kypru je to, že pokud s nimi máte problémy a oni je nevyřeší, musíte si stěžovat kyperskému regulačnímu orgánu, což s sebou nese potíže. Mimo jiné nebudete moci reklamovat ve španělštině. Abyste se tomuto typu problému do jisté míry vyhnuli, můžete pracovat s makléřem, který má kancelář v České republice.

Provize eToro

Nyní, když víme nejdůležitější věci o bezpečnosti eToro, podívejme se, jaké jsou jejich poplatky. Jak pravděpodobně víte, eToro nabízí různé služby v [a], takže uvidíme jejich provize v závislosti na tom, zda se jedná o investice na akciovém trhu nebo obchodování s deriváty (nezapomeňte na vysoká rizika obchodování s těmito produkty).

Poplatky eToro na burze cenných papírů

Podívejme se, jak vypadají poplatky eToro za obchodování s veřejně obchodovanými cennými papíry a ETF. Pokud jsme dosud museli být k eToro poměrně kritičtí, nyní musíme říci, že jeho nabídka investovat na akciovém trhu vypadá dobře (oko, tato nabídka platí pouze pro Evropu).

shares

Jak můžete vidět na obrázku, eToro neúčtuje obchodní poplatky za investování na akciovém trhu. Je to dobrá zpráva, ale pokud se podíváte pozorně, uvidíte, že některé provize platí. Mimo jiné existuje provize za směnu měn, spready atd.

Nabídka se proto zdá být docela dobrá, ale má své nevýhody. K tomu musíme přidat něco, co jsme již zmínili, a to, že eToro je na Kypru regulováno, takže může kompenzovat placení o něco více za použití regulovaného makléře v České republice. Nebo ne, protože pokud se podíváme pozorně, v České republice je také regulovaný makléř s podobnou nabídkou.

Jak vidíte, nabídka XTB vám také umožňuje investovat na akciovém trhu bez provozních provizí, ale existují určité rozdíly pro a proti. Začněme špatnou částí. Nabídka XTB se vztahuje pouze na investory s obchodovaným objemem nižším než 100 000 EUR měsíčně. To znamená, že pokud jste s XTB koupili nebo prodali akcie nebo ETF v hodnotě více než 100 000 eur měsíčně, budete muset zaplatit provize. Konkrétněji, provize ve výši 0.10% s minimem 20 eur. Pokud této částky nedosáhnete, neplatíte provozní poplatky.

Dobrá část, právě jsme řekli, pokud nedosáhnete tak velkého objemu, neplatíte provozní provize. Navíc v případě XTB obchodujete s regulovaným brokerem v České republice. K tomu musíme přidat počet dostupných akcií, který je v XTB mnohem vyšší, a je možné, že na eToro nenajdete ty, které hledáte. Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak můžete obchodovat bez obchodních provizí s XTB, klikněte zde.

Poplatky eToro CFD

Pokud chcete pracovat s tímto typem produktů, první věcí, kterou musíme udělat, je připomenout vám vysoká rizika, která má.

S tímto vědomím jsou hlavními náklady na obchodování s CFD spready, nikoli obchodní poplatky. Spready jsou rozdíly mezi nabídkovou a poptávkovou cenou podkladového aktiva v daném okamžiku.

commodities

Spready, které můžete vidět, jsou minimální spready, které eToro uplatňuje na komoditní CFD. Jsou tyto spready vysoké nebo nízké? Těžko říct. Především proto, že spready eToro nejsou pevné, ale závisí na různých věcech, jako jsou tržní okolnosti. Kromě toho má každé podkladové aktivum své vlastní spready. Není stejné obchodovat se zlatem než s bitcoinem nebo jinou kryptoměnou. Proto je při mnoha příležitostech možné najít mnohem nižší spready u jiných konkurentů, takže eToro není obecně zdaleka nejlevnější.

Demo účet zdarma

Pokud chcete začít obchodovat s makléřem, nemusíte to dělat se skutečnými penězi od začátku. Pokud chcete, můžete začít se zkušebním režimem. Díky simulátorům se můžete seznámit s platformou a aplikací makléře.

Dalším důvodem, proč mnoho investorů začíná s demo, je to, že můžete vyzkoušet jiné investiční nástroje. Pokud jste například odborníkem na kryptoměny, ale nikdy jste neobchodovali s Forexem, můžete začít vidět, jak měny fungují s demo, aniž byste riskovali své skutečné peníze.

Můžete si otevřít demo u makléře, kterého chcete (pokud samozřejmě nabízí demo účet), ale ideální je, že to uděláte s makléřem, se kterým plánujete investovat se skutečnými penězi, abyste viděli, jak to funguje uvnitř. Z tlačítka níže máte přístup k demo XTB v případě, že chcete regulovaného makléře v České republice.

demo

Názory na eToro 2024

A dostáváme se k hvězdné části této recenze, názorům klientů eToro na jejich služby, provize a bezpečnost. Na fórech je mnoho komentářů o eToro od investorů, kteří vysvětlují své zkušenosti s makléřem. Jak si dokážete představit, je tu všechno. Někteří obchodníci mají velmi dobré posudky, zatímco jiní mají pouze stížnosti a uvádějí velké množství problémů s eToro. Podívejme se na obojí.

recenze

Počínaje pozitivními recenzemi na eToro je aplikace vysoce ceněna. Existuje mnoho recenzí, které říkají, že pro obchodování prostřednictvím telefonu je obtížné najít aplikace s tolika informacemi a možnostmi jako eToro. Platforma je také celkově poměrně dobře hodnocena. Kromě toho existují dobré názory na počet aktiv a obchodních možností, od klasických akcií až po kryptoměny a sociální obchodování.

etoro recenze

Pokud jde o negativní zkušenosti, byli jsme schopni vidět mnoho recenzí zákazníků se stížnostmi a problémy. Například existuje poměrně málo negativních recenzí zákazníků, které vysvětlují problémy s placením. Je pravda, že existují recenze zákazníků, které vysvětlují, že eToro platí, ale také jsme viděli jiné, kteří si stěžovali, že neúčtovali včas. Existuje také mnoho negativních názorů na provize a někteří klienti vysvětlují, že provize jsou vyšší, než makléř říká, a že náklady se násobí. U všech makléřů jsou problémy, ale pokud je chcete minimalizovat, může mít smysl, abyste v České republice využili regulovaného makléře

Konec a odkazy

A po analýze názorů investorů s účtem eToro uzavřeme recenzi. Chceme skončit tak, abychom se podívali na klady a zápory eToro, abychom zjistili, v čem vyniká v dobrém i ve zlém.

Výhody

  • Lídr v sociálním obchodování
  • Vysoce hodnocená platforma
  • Vysoký počet podkladových aktiv

Nevýhody 

  • Regulováno na Kypru
  • Zákazníci, kteří říkají, že mají problém dostat své peníze ven
  • Více provizí, než se zdá
  • Nízkoúrovňový zákaznický servis

Odkazy

A se silnými a slabými stránkami eToro končíme přezkum. Jak vidíte, jedná se o velmi velkého online makléře. Ve skutečnosti je jedním z největších na trhu v [a]. Existuje však mnoho investorů v potížích. Být regulován na Kypru, jeho bezpečnost není co nejvyšší, takže pokud máte zájem o nízké provize, ale s bezpečností makléře regulovaného ve Česku ČNB, můžete najít alternativy. Pokud chcete, můžete vyhledávat sami nebo zde můžete vidět, jak investovat na akciovém trhu bez nákupu a prodeje provizí u regulovaného makléře, jako je XTB.