Saltar al contenido

Trading 212 Opinie

Czy masz w planach inwestowanie z Trading 212? Czy posiadasz dostateczną wiedzę na temat prowizji brokera? Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś zapoznaj się z tymi informacjami, a szczególnie z opiniami klientów na ten temat. Zanim rozpoczniesz współpracę z Trading 212 wypada dokładnie zapoznać się z warunkami brokera. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące tego brokera zbierzemy w jedną całość aby ułatwić Ci zaznajamianie się z Trading 212. Na wstępie należy wspomnieć o tym, że broker jest regulowany na Cyprze. Jest opcja posiadania brokera regulowanego przez KNF w Polsce.  Życzymy powodzenia w szukaniu alternatyw. Jedną z nich jest XTB. To broker, który umożliwia w wielu przypadkach inwestowanie na giełdzie bez prowizji od kupna i sprzedaży. Głównym tematem jednak jest tu broker Trading 212. Przyjrzyjmy się zatem bliżej tej platformie.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 82% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy

Jak odbywa się regulacja Trading 212? Czy mamy do czynienia z wiarygodną platformą, czy też fałszerstwem?

W niezbyt odległej przeszłości doszło do sytuacji, gdzie brokerzy dopuścili się kłamstw wobec  klientów. Dlatego trzeba być czujnym, przygotowanym na tego typu sytuacje. Inwestorzy nie dali się zaskoczyć i sami zadziwili szeregiem swoich narzędzi służących do obrony przed oszustwami. Co to za narzędzia? Chodzi o kwestię regulacji. Jeśli chcesz mieć pewność, że broker Cię nie oszuka wybierz takiego, który podlega nadzorowaniu przez krajowe organizacje. Weryfikują one czy dany broker przestrzega wszystkich zasad. Wiarygodność danego brokera to podstawa. Bardzo prawdopodobne, że dojdzie do oszustwa w przypadku gdy trafimy na nieregulowanego brokera. Prościej mówiąc, zawsze wybierajmy tylko regulowanych brokerów. Czy Trading 212 jest regulowany?

cysec

Trading 212 pozostaje pod nadzorem cypryjskiego organu (CySEC). Czy możemy obdarzyć zaufaniem brokera internetowego regulowanego na Cyprze? Powiedzmy, że tak. Dobra wiadomość jest taka, że Cypr należy do Unii Europejskiej co oznacza, że podlega podstawowym przepisom wspólnotowym. Minusem jest to, że regulowani brokerzy na Cyprze (Plus500, eToro, Admirals…) sprawiają znacznie więcej kłopotów swoim klientom. Według opinii wielu klientów brokerzy regulowani przez CySEC nie spełniają swojego zadania należycie. Mniej jest skarg na brokerów regulowanych w Polsce przez KNF. Pojawia się wiele negatywnych komentarzy dotyczących problemów z otrzymaniem zapłaty. Niektóre działania brokerów są według klientów “dziwne”. Na omawianiu opinii skupimy się później.

Jaka może być alternatywa? Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, najlepiej  skorzystać z usług brokera regulowanego w Polsce przez KNF. Jest mnóstwo propozycji. Przejdź na stronę internetową brokera i wybierzesz najdogodniejszą ofertę. Na wstępie zaznaczmy, że niektóre z nich są drogie. Proponujemy brokera XTB, który jest regulowanyw Polsce przez KNF pod numerem 40. Każda czynność spółki jest notowana na giełdzie co oznacza, że jej rachunki są kontrolowane i jawne. Bezpieczeństwo jest bardzo istotną kwestią, dlatego zadbajmy o nie. Na podstawie jawnych rachunków możemy zweryfikować autentyczność danej spółki. Ponadto, audytor musi poświadczyć poprawność rozliczeń.

Prowizje za inwestowanie na giełdzie z Trading 212

Jak wcześniej wpomnieliśmy, Trading 212 nie przykłada się zbytnio do zapewnienia wysokiej jakości bezpieczeństwa. Jednak nie będziemy się skupiać jedynie na wadach. Przejdźmy do jego jednej z mocnych stron, czyli prowizje za handel na giełdzie.

Trading 212 oferuje  inwestowanie na giełdzie bez prowizji od kupna i sprzedaży. Prowizja jest pobierana w przypadku zmiany waluty (0,15%).

trading 212 akcje

Oferta sama w sobie nie jest zła jednak bezproblemowo się nie obchodzi. Chodzi m.in. o regulację na Cyprze niedopracowanie pewnych funkcji. Jak nieraz wspominaliśmy, najlepszą opcją byłoby skorzystanie z usług brokera regulowanego w Polsce. Czy znajdziemy podobną ofertę do jednego z nich? Cóż, szukaj a znajdziesz.  Polecamy XTB.

Jak widać na obrazku, XTB umożliwia inwestowanie  na giełdzie bez prowizji od kupna i sprzedaży. Jeśli chodzi o prowizję za wymianę walut – jest pobierana, tak jak w przypadku Trading 212. Jest jednak pewna różńica. Oferta XTB dotyczy niewielkiej rzeszy klientów. Jeśli wolumen przeprowadzonych  w ciągu jednego miesiąca operacji jest większy niż 100 000 euro, trzeba zapłacić prowizje. Kwota prowizji jaką będziesz musiał spłacić będzie wynosić 0,10% przy osiągnięciu minimum 20 euro (jeśli osiągniesz wolumen większy niż 100 000 euro).

Każdy ma swoje zdanie, ale być może większą wiarygodność oferty daje świadomość, że duzi klienci płacą, bo broker musi jakoś zarabiać. Jeśli jesteś zdania, że  nie osiągniesz tak wysokich wolumenów miesięcznie, tutaj możesz zobaczyć jak inwestować na giełdzie bez kupowania i sprzedawania prowizji z XTB.

Prowizje i spready Trading 212 w kontraktach CFD

Poruszymy temat opłat za kontrakty CFD. Zanim do niego przejdziemy jest jeszcze  jedna istotna kwestia, mianowicie, wysokie ryzyko związane z handlem kontraktami CFD. Przyjrzyjmy się bliżej spreadom Trading 212.

Zapewne to już wiesz ale nie zaszkodzi przypomnieć: spread to różnica pomiędzy kursem sprzedaży a kursem kupna aktywów. Oznacza to, że oferują Ci zakup tego samego instrumentu bazowego (np. złota) po cenie, za którą pozwalają Ci go sprzedać w tym momencie. Dlatego najlepiej skupić się na brokerze oferującego najniższe spready. Zobaczmy, co oferuje Trading 212.

W przypadku Trading 212 mamy styczność ze “średnim spreadem”. Co to znaczy? Nie da się przypisać stałego spreadu (który jest zmienny) dla każdego instrumentu bazowego. Dlatego właśnie jest tutaj mowa o średnim spreadzie.

Czy spready Trading 212 spełniają swoje zadanie dobrze? Aby to zweryfikować, sprawdźmy jak się mają spready do surowców (złota, ropy itd.) Następnie porównajmy dane z XTB. Z poniższego obrazka wyczytamy jakie są średnie spready Trading 212 dla określonych towarów..

spreads

Z tego co widać, dla złota średni spread w Trading 212 wynosi 2,04. Jeśli spojrzysz na poniższy obrazek, w XTB spread w złocie wynosi 0,31. W przypadku ropy spread w Trading 212 wynosi 0,05, podczas gdy na XTB wynosi0,0,03.

Musimy jednak pamiętać, że spready są w obu przypadkach zmienne. Zatem przeprowadzenie dokładnego porównania jest niemożłiwe. Przykład powyżej posłużył za niejaką intrukcję uzmyśławiającą jak zmieniają się wartości spreadów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prowizjach za akcje, kliknij tutaj.

Darmowe konto demo

Sporo już wiemy o brokerze, teraz zobaczmy w jaki sposób możemy go przetestować. W momencie gdy dokonujesz rejestracji na stronie danego brokera zapewne niezbyt wiele o nim wiesz. Nie masz dostatecznej wiedzy na temat działania jego platformy. Dlatego dema są znakomitą opcją. Dzięki wersji demo możesz zaznajomić się z funkcjonowaniem danej platformy i pozostałymi rzeczami.

Kolejną rzeczą, do której symulator może się przydać jest testowanie strategii inwestycyjnych. W tej recenzji skupialiśmy się wokół tematu związanego z giełdą i handlem. Możesz być zinteresowany również zgłębieniem się w świat kryptowalut. Jeśli w tej dziedzinie jesteś nowicjuszem symulator świetnie spełni swoje zadanie. Nie musisz narażać się na ogromne ryzyko związane z kryptowalutami. Symulator umożliwia zoaczyć jak to jest handlować Bitcoinem, Ethereum lub jakąkolwiek inną kryptowalutą.

Sytuacja w wersji demontracyjnej ma się tak samo jak przy wyborze brokera w rzeczywistości. Ważna jest jego niezawodność. Jeśli będziesz przekonany o tej cesze unikniesz niechcianych problemów. Masz więc do wyboru wersję demo Trading 212 lub nrokera regulowanego przez KNF. To jest jeden ze sposobów na uniknięcie problemów. Dlatego jeśli chcesz, za pomocą przycisku poniżej możesz uzyskać dostęp do wersji demontracyjnej XTB.

Opinie i komentarze o Trading 212

Najciekawszą częścią rezenzji jest sekcja przeznaczona opiniom klientów Trading 212. Bardzo istotną kwestią jest zapoznawanie się z opiniami użytkowników Trading 212, ponieważ dzięki temu możemy uzyskać realistyczny obraz danego brokera. Wiemy o nim więcej, zatem lepiej rozumiemy jego działania. Przejdźmy do zapoznania się z opiniami klientów, którzy omawiają swoje doświadczenia z Trading 212. Skomentujemy mocne i słabe strony brokera. Zaczniemy od przeglądu recenzji o pozytywnym wydźwięku. Następnie przejdziemy do opinii negatywnych.

Opinie

Ogólnie rzecz biorąc, inwestorzy uważają aplikację Trading 212 oraz jej platformę za dobrą. Wyrażają oni zadowolenie z wysokiej jakości usług. I mamy tu jedną z pierwszych mocnych stron (najbardziej cenionej), mianowicie: platforma Trading 212. Niektórzy inwestorzy chwalą sobie prowizje ale znaleziono również wiele opinii negatywnych na ten temat. Niektórzy klienci twierdzą, że prawdziwe prowizje nie są takie, jak te reklamowane przez Trading 212. Jednakże w odniesieniu do aplikacji i platfromy spostrzegamy, iż zazwyczaj są oceniane na 4/5 gwiazdek.

Jedna z negatywnych opinii o Trading 212 to trudności w wypłacie. Natrafiliśmy również na komentarze klientów, którzy wyjaśniają, że wpłacanie pieniędzy jest łatwą czynnością ale jeśli chodzi o otrzymywanie pieniędzy od Trading 212 kiedy o to poproszą – pojawia się problem. Utrudnienia pojawiają się z windykacją ale unikniemy ich choćby w częście decydując się na brokera regulowanego przez poważniejsze podmioty, takie jak KNF. Skargi dotyczą również prowizji, o czym wspominaliśmy wcześniej. Wielu inwestorów miało do czynienia z wieloma niejasnościami w tej sprawie. I oto dochodzimy do skarg odnośnie usterek w działaniu aplikacji na urządzeniu klienta.

Zakończenie i linki

Zbliżamy się do końca recenzji. Dokonamy szybkiego przeglądu warunków handlu z Trading 212, wyszczególniając jego zalety i wady.

Zalety

  • Dobrze wyceniona platforma
  • Interesująca oferta inwestowania na giełdzie
  • Minimalny depozyt to 20 euro

Wady

  • Regulacja na Cyprze
  • Informacje zwrotne od klientów z poważnymi problemami
  • Niewiele dostęonych funkcji
  • Spready i stawki, które są do poprawki

Podsumowanie

I tak oto dochodzimy do końca recenzji. Jeśli planujesz inwestować na giełdzie z Trading 212 polecamy tę opcję. Prawdą jest, iż platforma oceniana była czasami negatywnie. Dotyczyło to m.in. niedostatecznej liczby dostępnych akcji. Z drugiej strony weźmy pod uwagę, że regulacja na Cyprze może stanowić problem. A to ze względu na spadającą wiarygodność. Jeśli poszukujesz alternatyw zapewniających wyższy poziom bezpieczeństwa, możesz poszukać brokera regulowanego w Polsce przez KNF. Jako jedną z opcji możesz rozważyć brokera XTB, który w wielu przypadkach nie pobiera prowizji operacyjnych za inwestowanie na giełdzie.