Saltar al contenido

XTB Recenze

Hledáte názory klientů XTB a znát provize makléře? Víte, zda vaše obchodní platforma funguje dobře? Nabízíte demo účet? Jaký je minimální vklad? Je to spolehlivé nebo je to podvod? Pokud chcete rychle znát náš názor, můžeme vám říci, že XTB je jedním z hlavních makléřů 2024 a umožňuje vám investovat na akciovém trhu bez provizí. Samozřejmě, i když má dobré věci, má také své špatné věci, takže v této recenzi budeme analyzovat, dobré i špatné mejoresbrokersonline.net je podporován svými čtenáři, když otevřete účet pomocí některého z našich odkazů, můžeme obdržet provizi od našich partnerů. To však neovlivňuje naše hodnocení, metodologii a redakční průvodce).

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 80 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků

Je to bezpečné? Je to legitimní? Je to podvod?

Jedním z problémů, které se investorů nejvíce týkají, je výběr online makléře, který je spolehlivý. V posledních letech se někteří makléři objevili s velmi atraktivními nabídkami, které byly opravdu podvodem, a chtěli jen peníze svých klientů. Obecně platí, že podvody sdílejí řadu vlastností, které nám je pomáhají odhalit. Hlavní je, že nejsou regulovány.  Proto se musíme ujistit, že makléř, o kterého máme zájem, je regulován. Je XTB regulována? Odpověď je ano.

regulation

Pokud jste Čech, budete používat pobočku této společnosti v České republice, která, když se podíváme do evidence ČNB, uvidíme, že je jí regulována. XTB je proto v České republice regulována ČNB. Kromě toho je také regulován v jiných evropských zemích, například ve Spojeném království prostřednictvím FCA nebo v Německu v Banif.

Kromě regulace je zde ještě druhý aspekt, který přidává bezpečnost XTB, a to, že má fyzickou kancelář v České republice. Je pravda, že mít kancelář nic neznamená, protože existuje mnoho makléřů, kteří působí pouze online, kteří jsou stejně bezpeční, protože jejich regulace je podobná. Mnoho investorů však má klid, protože vědí, že existuje konkrétní místo, kam mohou jít, pokud mají nějaký problém. 

Dalšími faktory, které je třeba vzít v úvahu o bezpečnosti, je, že makléř je součástí investičního garančního fondu, takže v případě, že makléř selhal, byla do určité míry chráněna rovnováha klientů. Tento požadavek splňuje i XTB. Kromě toho existuje další zajímavá otázka, a to, že XTB je kótována na burze. Protože to znamená, že jejich účty jsou veřejné, že jsou auditovány a že tisíce analytiků a investorů to studují, aby se ujistili, že to není podvod.

Vzhledem k tomu všemu je náš názor, že XTB je seriózní a spolehlivý makléř. Na základě toho, že 100% zabezpečení neexistuje, se zdá, že vše naznačuje, že XTB je spolehlivý.

Provize za investování na akciovém trhu

V investicích na akciovém trhu XTB podle názoru většiny investorů přijala bezkonkurenční nabídku, protože umožňuje investovat do akcií bez provizí. Ano, jak čtete, můžete nakupovat, držet a prodávat akcie na XTB bez provizí. Musíte splnit pouze jednu podmínku, abyste nemuseli platit provize na akciovém trhu, a to je toto:

 • Nakupujte akcie za méně než 100 000 eur měsíčně. Pokud nepracujete se spoustou peněz, je to docela snadné splnit. Kromě toho se každý měsíc restartuje.

Jak vidíte, jsou to velmi snadné podmínky. A co víc, i když je splníte, provize je pouze 0,2% za každou operaci a 0,02% za údržbu účtu.

stocks

Takže, jak vidíte, je velmi pravděpodobné, že pokud investujete na akciovém trhu a ETF s XTB, nebudete platit žádnou provizi, protože navíc nemá žádný poplatek za úschovu, údržbu nebo výběr dividend. Oko, to jsou podmínky pro provoz z Evropy. Pokud to uděláte z Latinské Ameriky.

Jak to XTB dělá? Jak vidíte, velcí investoři účtují provize. Zajímavé je, že dělá opak ostatních online makléřů, kteří obvykle účtují velké provize malým investorům a nabízejí nejlepší sazby velkým investorům. Zde je situace opačná, pokud nejste velkým investorem, můžete získat přístup k nejlepší nabídce od makléře. Pokud se chcete dozvědět více, můžete kliknout zde a zjistit, jak investovat na akciovém trhu bez provizí s XTB.

Simulátor a demo

I když můžete na akciovém trhu vydělat spoustu peněz, můžete také ztratit velké částky, protože se jedná o riskantní a volatilní produkt. Chcete-li získat zkušenosti, někteří makléři nabízejí demo účty, ve kterých můžete praktikovat a učit se fungování trhů a platformy makléře.

Obecné hodnocení simulátoru XTB je velmi pozitivní podle názorů, které jsme si mohli přečíst. Demo účet XTB je zcela zdarma, je v češtině a umožňuje obchodovat s 20 000 virtuálními dolary, abyste mohli provádět všechny testy, které chcete.

Možná vás teď zajímá, jak to funguje a k čemu je demo. Pravdou je, že simulátory jako XTB vám umožňují provádět stejné operace jako na skutečném účtu, ale virtuálně. Tímto způsobem neriskujete své peníze a můžete vidět z první ruky, jak se ceny a nabídky pohybují. Kromě toho je užitečné si zvyknout a naučit se zacházet s investiční platformou. Má také špatné věci, a to, že se simulátorem se necítíte stejně jako se skutečnými penězi a psychologie je velmi důležitou součástí obchodování. Obecně však můžeme říci, že demo je velmi užitečné.

Pokud chcete získat bezplatné demo XTB, stačí kliknout na spodní tlačítko a kliknout na místo, kde je uvedeno «DEMO». Poté zadejte svou e-mailovou adresu a klikněte na další. V několika krocích budete mít své demo připravené k použití.

demo

XTB recenze ve fórech a recenzích

Již jsme hovořili o názorech uživatelů XTB v této recenzi. Myslíme si však, že zpětná vazba od zákazníků je jednou z nejdůležitějších věcí, pokud jde o zkoumání makléře. Kdo lepší než názory uživatelů ocenit společnost? V tomto okamžiku však existuje několik důležitých problémů, a to, že každý člověk má jiný názor a na internetu jsou stovky komentářů. Proto jsme se kromě filtrování snažili najít nejvíce opakovaných názorů.  Tato část se zabývá právě těmito názory. Abychom to mohli udělat, podívejme se na to ve dvou částech, rozlišujme mezi pozitivními a negativními komentáři.

Názory na platformu XTB

Byli jsme schopni najít mnoho názorů na platformu XTB. Ačkoli každá osoba říká jinou věc, obecně je platforma velmi dobře ceněna a má skóre více než 4 hvězdičky na Androidu i iOS.

Názory na aplikaci XTB

Existují však i investoři s různými názory. Například existuje investor, který říká, že platforma funguje pomalu a že provedení příkazů nějakou dobu trvá. 

Názory na spolehlivost XTB

Pojďme nyní s názory investorů na bezpečnost XTB. Obecně platí, že klienti považují XTB za spolehlivého makléře.

Názory na XTB a další makléře

Existují také investoři, kteří vyzkoušeli mnoho makléřů a kteří si vybrali XTB je ten, který se mu líbí nejvíce ze všech, protože říká, že jeho správa je jednoduchá. Každý člověk má však svůj názor a zkušenosti, takže není možné říci, že jeden makléř je lepší než druhý.

Konec a odkazy

Věříme, že jsme již poskytli nejdůležitější informace o XTB, takže podle našeho názoru je vhodný čas dokončit recenzi. Než tak učiníme, chceme samozřejmě zrekapitulovat nejdůležitější aspekty naší recenze jako shrnutí. Chcete-li to provést, níže vidíte seznam toho, co se nám na XTB nejvíce líbí a nelíbí.

Stejně jako my

 • Regulováno v Česku
 • Žádné provize za investování na akciovém trhu
 • Bezplatné prezenční kurzy
 • Bezplatné online školicí webináře
 • Na výběr dvě investiční platformy
 • K dispozici je mnoho nástrojů
 • Demo zdarma
 • Můžete vkládat a vybírat kartou, převodem, PayPal a dalšími platebními prostředky

Nelíbí se nám to

 • Simulátor omezen na 4 týdny
 • Různé podmínky v závislosti na vložené částce
 • Někteří investoři si stěžují, že aplikace nefunguje dobře

Otevřít reálný účet

Jak vidíte, ve velkých linkách vypadá XTB jako spolehlivý makléř pro provoz. Přesto vám před dokončením chceme připomenout, že rizika investování na akciovém trhu jsou vysoká. Pokud to víte, pokud chcete více informací o XTB nebo pokud chcete vidět, jak otevřít demo účet nebo vidět, jak investovat na akciovém trhu bez provizí s XTB, klikněte zde.