Saltar al contenido

XTB Opinie

Czy poszukujesz opinii od klientów XTB i chcesz zapoznać się z prowizjami brokera? Czy jesteś, że Twoja platforma inwestycyjna działa pod każdym względem prawidłowo? Czy platforma oferuje konto demonstarcyjne? Jaki jest minimalny depozyt? Czy informacje zapewniane przez brokerów są oszustwem czy prawdą? Jeśli zależy Ci na niezwłocznym poznaniu opinii, wiemy, że XTB to jeden z głównych brokerów, który umożliwia inwestowanie  na giełdzie bez prowizji. W tej recenzji dokonamy analizy mocnych i słabych stron którymi charakteryzuje się platforma (kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 82% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD.Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy).

web

Czy to jest bezpieczne i legalne?

Jedną z kwestii, która najbardziej martwi inwestorów jest wybór wiarygodnego brokera internetowego. W ostatnich latach pojawiło się wiele atrakcyjnych ofert od niektórych brokerów, które okazały się niestety – oszustwem i zależało mi jedynie na zodbyciu środków pieniężnych w dość nieuczciwy sposób. Ogólnie rzecz biorąc oszustwa mają szereg wspólnych cech, które pomagają je nam wykrywać. Bezpieczeństwo spada gdy korzystamy z usług brokera nieregulowanego. Musimy mieć pewność, że broker którym jesteśmy zainteresowani podlega regulowaniu. Czy XTB jemu podlega? Odpowiedź brzmi: tak.

Jeśli jesteś Polakiem będziesz korzystał z oddziału tej firmy w Polsce. To, czy dany broker jest regulowany można sprawdzić za pośrednictwem KNF. Informacja o regulacji widnieje w KNF. Dlatego XTB jest regulowany w Polsce przez KNF. Ponadto jest regulowany również w innych krajach europejskich, takich jak: Wielka Brytania przez FCA lub Niemcy przez Banif.

Przyjrzyjmy się również drugiemu aspektowi, mianowicie kwestia bezpieczeństwa XTB. Wszelkie sprawy można rozwiązać fizycznie, w biurze, w Polsce. Jest oczywiście wiele brokerów, którzy załatwiają sprawy online w bezpieczny sposób. Posiadanie fizycznego biura jest atutem ale jego nieposiadanie też nie jest problemem. W obu przypadkach, czy drogą internetową, czy na piśmie – obie regulacje są sobie podobne. Fakt tego, że istnieje konkretne miejsce do którego mogą się udać inwestorzy w celu załatwienia swoich spraw jest bardzo uspokajający. Mogą do biura udać się w każdmy momencie i dojść do porozumienia w kwestii rozwiązywania problemów.

MCGREGOR

Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę w zakresie bezpieczeństwa to fakt, że broker jest częścią funduszu gwarancji inwestycyjnych, dzięki czemu w przypadku bankructwa brokera, saldo klienta jest do penwgo stopnia chronione. XTB również spełnia ten wymóg. Pytania dotyczyły również kwestii notowania XTB na giełdzie. Dlaczego to tak istotne? Ponieważ oznacza to, że ich konta są publiczne, podlegają kontroli. Tysiące analityków i inwestorów badają je aby upewnić się co do autentyczności usług.

Analizując wszelkie za i przeciw stwierdzamy, że XTB solidny i niezawodny borker. Jak wiadomo, nie będziemy mieć 100% pewności, że dany broker jest bezpieczny ale XTB spełnia podstawowe zasady bezpieczeństwa a zatem zachęcamy do skorzystania z jego usług.

Prowizje za inwestowanie na giełdzie

Jeśli chodzi o inwestowanie na giełdzie, XTB złożyło bezkonkurencyjną ofertę (według opinii większości inwestorów). Chodzi m.in. o inwestowanie w akcje bez prowizji. Tak, dobrze przeczytałeś. Możesz kupować, przechowywać i sprzedawać akcje na XTB bez prowizji. Wystarczy spełnić jeden warunek w celu uniknięcia płacenia prowizji na giełdzie, m.in.:

 • Niech kwota za którą kupujesz akcje nie przekracza 100 000 euro miesięcznie. O ile nie handlujesz dużymi pieniędzmi, dość łatwo jest się trzymać tej rady. Ponadto co miesiąc następuje reset.

Jak widać są to bardzo łatwe warunki do spełnienia. Co więcej, nawet w przypadku ich niespełnienia, prowizja wynosi tylko 0,2% od każdej operacji i 0,02% za prowadzenie konta.

Z tego możemy wywnioskować, iż bardzo prawdopodobnym jest, że inwestując na giełdzie i ETF-ach z XTB nie zobowiązuje Cię zapłata żadnej prowizji. A to dlatego, że nie nalicza się prowizja za przechowywanie, utrzymywanie ani pobieranie dywidendy. Uwaga: takie są warunki prowadzenia działalności w Europie.

Jak działa w tej kwestii XTB? Cóż, jak widać pobiera prowizje od dużych inwestorów. Co ciekawe, tę czynność wykonuje odwrotnie niż  pozostała część brokerów internetowych, którzy zwykle pobierają duże prowizje od małych inwestorów i oferują najlepsze stawki dużym inwestorom. Tutaj sytuacja ma się zupełnie inaczej. Jeśli nie jesteś dużym inwestorem, możesz uzyskać dostęp do najlepszej oferty od brokera. Celem uzyskania więcej informacji na temat brokera i tego jak inwestować na giełdzie bez prowizji z XTB, kliknij tutaj.

Symulator i wersja demo

Chociaż na giełdzie można zarobić dużo pieniędzy, można również wielkie sumy stracić. A to ze względu na to, że produkt jest ryzykowny i niestabilny. W związku z tym, w celu zdobycia doświadczenia niektórzy brokerzy oferują dostęp do kont demonstracyjnych, na których można poćwiczyć i nauczyć się, jak działają rynki i platforma brokera.

Ogólnie symulator oferowany przez XTB jest bardzo pozytywnie odbierany. Wnioskujemy to na podstawie opinii, które udało nam się znaleźć. Konto demonstracyjne XTB jest dostępne całkowicie za darmo. Obsługiwany jest w języku polskim. Umożliwia operowanie 20 000 wirtualnymi dolarami, dzięki czemu możesz przetestować się w jakiekolwiek wybranej dziedzinie.

Być może teraz zastanawiasz się, jak to działa i ile warte jest demo. Prawda jest taka, że ​​symulatory takie jak XTB pozwalają na wykonywanie tych samych operacji, co na prawdziwym koncie, tyle że korzystasz z środków wirtualnie. W ten sposób nie narażasz się na utratę swoich pieniędzy i możesz zobaczyć z pierwszej ręki, jak zmieniają się ceny i notowania. Zauważ, że bardzo istotnym jest przyzwyczajenie się do obsługiwania platformy inwestycyjnej. Ma też wady, mianowicie to tylko symulator i z trudnością może Ci przyjść wczucie się w rolę inwestora bo handlujesz wirtualnymi pieniędzmi. Psychologia to jedna z bardzo istotnych części dotyczących handlu. Jednak ogólnie rzecz biorąc, demo jest bardzo przydatne.

Jeśli chcesz otrzymać darmowe demo XTB, wystarczy, że klikniesz przycisk poniżej. Kliknij tam, gdzie jest napisane „DEMO”. Następnie wprowadź swój adres e-mail i kliknij przycisk Dalej. To kwestia tylko kilku kroków i będziesz cieszyć się swoim kontem demo.

Opinie o XTB na forach, z recenzji

W tej recenzji omówiliśmy już opinie użytkowników XTB. Uważamy jednak, że opinie klientów są jedną z najistotniejszych kwestii w każdej recenzowania dotyczącej brokera. Nic tak dobrze nie wycenia firmy jak opinie użytkowników. Jednak w tym momencie jest kilka ważnych problemów do omówienia. Wiadomo, że każda osoba ma inne zdanie, a w Internecie są setki komentarzy o wydźwięku pozytywnym jak i negatywnym. Z tego powodu, oprócz filtrowania,dołożyliśmy wszelkich starań aby znaleźć najczęściej powtarzające się opinie. Ta sekcja dotyczy właśnie tych opinii. Aby tego dokonać, przyjrzyjmy się dwóm częściom, rozróżniając komentarze pozytywne i negatywne.

Opinie o platformie XTB

opinie

Udało nam się znaleźć wiele opinii na temat platformy XTB. Chociaż każda osoba mówi coś innego, ogólnie platforma jest bardzo ceniona i ma wynik powyżej 4 gwiazdek zarówno na Androidzie, jak i iOS.

Opinie o aplikacji XTB

app

Jednak są też inwestorzy o odmiennych opiniach. Na przykład inwestor mówi, że platforma działa u niego wolno, a realizacja zleceń zajmuje trochę czasu.

Opinie dotyczące wiarygodność XTB

opinie

Przejdźmy teraz do opinii inwestorów na temat bezpieczeństwa XTB. Ogólnie rzecz biorąc, klienci uważają, że XTB jest wiarygodnym brokerem.

Opinie o XTB i innych brokerach

Review

Są też inwestorzy, którzy wypróbowali wielu brokerów i wybierają XTB, który najbardziej im się podoba, bo mówią, że jest łatwy w obsłudze. Jednak każda osoba ma swoje zdanie i doświadczenie, więc nie można powiedzieć, że jeden broker jest lepszy od drugiego.

Zakończenie i linki

Uważamy, że podaliśmy już najważniejsze informacje na temat XTB, więc naszym zdaniem to dobry czas na zakończenie recenzji. Oczywiście, zanim to zrobimy, chcemy podsumować najważniejsze aspekty naszej recenzji. Aby to zrobić, poniżej możesz zobaczyć listę tego, co lubimy, a czego nie lubimy w XTB.

Lubimy

 • Regulowany w Polsce
 • Brak prowizji za inwestowanie na giełdzie
 • Bezpłatne kursy indywidualne
 • Bezpłatne webinary szkoleniowe online
 • Do wyboru dwie platformy inwestycyjne
 • Wiele dostępnych narzędzi
 • Demo gratis
 • Możesz wpłacać i wypłacać za pomocą karty, przelewu, Paypal i innych środków płatniczych

Nie lubimy

 • Ważność symulatora to cztery tygodnie
 • Różne warunki w zależności od wpłaconej kowty
 • Niektórzy inwestorzy narzekają, że aplikacja sprawia problemy podczas jej użytkowania

Otwórz prawdziwe konto

Jak widać, w dużych liniach XTB wydaje się być niezawodnym brokerem do współpracy. Mimo to, zanim skończymy, chcemy przypomnieć, że ryzyko związane z inwestowaniem na giełdzie jest wysokie. Wiedząc o tym, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o XTB lub chcesz zobaczyć jak otworzyć konto demo lub zobaczyć jak inwestować na giełdzie bez prowizji z XTB, kliknij tutaj.