Saltar al contenido

Trading 212 Recenze

Chcete investovat s Trading 212? Znáte makléřské provize a názory? Přečtěte si toto varování před obchodováním s Trading 212 byste měli dobře znát podmínky. Během recenze budeme analyzovat vše o obchodování 212, ale pokud chcete zálohu, je to regulovaný makléř na Kypru. Pokud chcete makléře regulovaného ČNB v České republice, musíte hledat alternativy, jako je XTB, což je makléř, který vám umožní investovat na akciovém trhu bez nákupu a prodeje provizí v mnoha případech.  Ale to je o Trading 212, takže pojďme k důležité věci (Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 80 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků) (mejoresbrokersonline.net je podporován svými čtenáři, když otevřete účet pomocí některého z našich odkazů, můžeme obdržet provizi od našich partnerů. To však neovlivňuje naše hodnocení, metodologii a redakční průvodce).

Jak je Trading 212 regulován? Je to bezpečné nebo je to podvod?

Je smutné, že v posledních letech se makléři objevili s úmyslem podvádět klienty. Naštěstí mají investoři řadu nástrojů, jak se bránit a vyhnout se okrádání. O jaké nástroje se jedná? Hlavně regulace. Makléři, kteří jsou seriózní a spolehliví, jsou pod dohledem vnitrostátních orgánů, které sledují dodržování předpisů. Pokud tedy najdeme makléře, který není regulován, riziko, že se jedná o podvod, je vysoké. Jinými slovy, měli bychom si vybírat pouze regulované makléře. Je Trading 212 regulován?

regulation

Obchodování 212 je regulováno kyperským orgánem dohledu nazývaným CySEC. Můžeme důvěřovat regulovanému online makléři na Kypru? No, tak nějak. Pozitivní je, že Kypr je součástí Evropské unie, takže splňuje základní předpisy EU. Špatná část je, že regulovaní makléři na Kypru (Plus500, eToro, Admirals…)  Svým zákazníkům způsobují mnohem více problémů. Mnohem více negativních názorů lze najít na makléře regulované CySEC než na makléře regulované v ČR ČNB. Někdy existují klienti, kteří si stěžují na problémy s vymáháním nebo na to, že makléř dělá «divné» věci. Více o tom uvidíme v sekci recenze.

Jaká je alternativa? Pak se podívejte na makléře, který je v České republice regulován ČNB. Existuje poměrně málo a na jejich webových stránkách můžete vyhledat ten, který vám nejlépe vyhovuje. Samozřejmě předpokládáme, že některé jsou poměrně drahé. Jednou z možností může být  makléř XTB, který je regulován  španělskou ČNB. Kromě toho je to kótovaná společnost, takže její účetnictví je auditované a veřejné. To zvyšuje bezpečnost, protože můžeme ověřit, že se nejedná o podvod, a auditor potvrdí, že účty jsou správné.

Provize za investování na akciovém trhu s Trading 212

Již jsme viděli jedno ze slabých míst Trading 212, jeho bezpečnost. Podívejme se nyní na jednu z jeho silných stránek, provize za obchodování na akciovém trhu.

Trading 212 má nabídku, která vám umožní investovat na akciovém trhu bez nákupních a prodejních poplatků. Samozřejmě uplatňují poplatky za změnu měny, ale jsou 0,15%.

Nabídka je v pořádku, ale je doprovázena problémem, a tím je regulace a nižší spolehlivost, kterou nabízí regulovaný makléř na Kypru. Můžeme najít podobnou nabídku od regulovaného makléře v České republice. No, pokud se podíváme hodně, najdeme makléře se srovnatelnou nabídkou. Je to opět XTB.

Jak vidíte na obrázku, XTB vám umožňuje investovat na akciovém trhu bez nákupu a prodeje provizí. A stejně jako Trading 212 si také účtuje provizi za směnu měn. Samozřejmě je tu rozdíl. Nabídka XTB se nevztahuje na velmi velké zákazníky. Pokud provádíte operace v měsíci s objemem větším než 100 000 eur, platíte provize. Pokud dosáhnete těchto hodnot za měsíc, provize, kterou zaplatíte, je 0.10% s minimem 20 eur.

Každý má svůj názor, ale možná dává větší spolehlivost nabídce, aby věděla, že velcí klienti platí, protože makléř musí nějakým způsobem vydělat peníze. Pokud nedosáhnete tak vysokých objemů za měsíc, můžete zde vidět, jak investovat na akciovém trhu bez obchodních poplatků s XTB.

212 obchodních provizí a spreadů na CFD

Než budeme hovořit o poplatcích CFD, připomeňme vám vysoká rizika obchodování CFD. To znamená, že se podívejme na spready pro Trading 212.

Spready, jak již pravděpodobně víte, jsou rozdíly v cenách podkladového aktiva. To znamená, že vám nabídnou nákup stejného podkladového aktiva (například zlata) za cenu, kterou vám v tu chvíli umožní prodat. Proto je ideální hledat makléře, spolehlivého, s nejnižšími spready. Podívejme se, co Trading 212 nabízí.

Spread

Jak vidíte, Trading 212 hovoří o «středním spreadu». Co to znamená? Neexistuje žádné pevné rozpětí pro každé podkladové aktivum, ale je variabilní. To je důvod, proč Trading 212 hovoří o středním spreadu.

Jsou spready Trading 212 dobré? Pro představu se podívejme na spready na komoditách (zlato, ropa…). A porovnejme to s XTB. Na následujícím obrázku můžete vidět průměrné spready Trading 212 na komoditách.

Jak vidíte, u zlata je průměrný spread Trading 212 1,46. Pokud se podíváte na obrázek níže, na XTB je spread ve zlatě 0,33. U ropy je spread Trading 212 0,06, zatímco na XTB je 0,03.

Musíme si však uvědomit, že spready jsou v obou případech plovoucí, takže nemůžeme provést přesné srovnání, ale jsou to příklady, které mohou být užitečné pro získání představy. Pokud se chcete dozvědět více o poplatcích na akciovém trhu, klikněte zde.

Demo účet zdarma

O makléři už víme dost, teď se podívejme, jak to můžeme otestovat. Když se zaregistrujete u makléře, pravděpodobně dobře nevíte, jak funguje jejich platforma. Proto může být dobrý nápad cvičit nejprve s platformou, ale také pro jiné věci.

Dalším problémem, pro který může být simulátor užitečný, je testování investičních strategií. Například v této recenzi jsme mluvili o akciovém trhu a obchodování, ale možná chcete vstoupit do světa kryptoměn. Proto místo toho, abyste převzali obrovská rizika kryptoměn, můžete začít testováním pomocí simulátoru a zjistit, jak obchodujete s Bitcoinem, Ethereem nebo jakoukoli jinou kryptoměnou.

S demo se to stane, jako při výběru makléře, ideální je, že je spolehlivý, aby se vyhnul problémům. Proto si můžete vybrat demo Trading 212 nebo makléře regulovaného ČNB,  abyste se vyhnuli problémům. Proto z tlačítka níže můžete přistupovat k demo XTB, pokud chcete.

Názory a komentáře Trading 212

Pojďme na nejzajímavější z recenze, názory zákazníků Trading 212. Vidět komentáře uživatelů Trading 212 je velmi užitečné, protože tímto způsobem můžeme realisticky vidět realitu makléře. Proto uvidíme recenze zákazníků, které vysvětlí jejich zkušenosti s obchodováním 212 a budeme diskutovat o tom, jaké jsou silné a slabé stránky makléře. Začneme s pozitivními názory a pak přejdeme k negativním.

review

Obecně platí, že investoři považují aplikaci Trading 212 a její platformu za dobrou a kvalitní. Jistě, vaše platforma je vaším silným a nejcennějším bodem. Ačkoli někteří investoři mluví o provizích dobře, pravdou je, že existují i negativní komentáře od klientů, kteří říkají, že skutečné provize nejsou jako ty, které oznámil Trading 212. Pokud však jde o aplikaci a platformu, poznámka, která je přijata, obvykle Trading 212 je mezi 4 a 5 hvězdičkami.

recenze

Negativní názor na Trading 212 je obtížnost dostat zaplaceno. Byli jsme schopni najít recenze od klientů, kteří vysvětlují, že vkládání peněz je snadné, ale kteří nedostávají své peníze z Trading 212, když o to požádali. To, že v [a] stále existují problémy s inkasem, lze částečně předejít tím, že budeme pracovat s makléři regulovanými serióznějšími subjekty, jako je ČNB. Jak jsme již řekli, existují také stížnosti na provize, které mnoho investorů považuje za nejasné. Nakonec opakovaná stížnost je, že aplikace nefunguje na zařízení zákazníka.

Konec a odkazy

Před uzavřením recenze chceme provést rychlý přehled podmínek pro obchodování s Trading 212 a zdůraznit jeho výhody a nevýhody.

Výhody

  • Vysoce hodnocená platforma
  • Zajímavá nabídka k investování na akciovém trhu
  • Minimální vklad 20 eur

Nevýhody

  • Regulováno na Kypru
  • Komentáře zákazníků s významnými problémy
  • K dispozici je jen málo akcí
  • Spready a sazby, které lze zlepšit

Závěr

Nyní je čas dokončit recenzi. Jak jsme viděli, nabídka společnosti Trading 212 investovat na akciovém trhu není špatná, i když existují stížnosti, že počet dostupných akcií je malý. Na druhou stranu je důležité si uvědomit, že regulace na Kypru může být problém, protože jeho spolehlivost může být nižší. Pokud chcete hledat alternativy, jak být bezpečnější, můžete se poohlédnout po makléři, který je regulován ČNB ČR. Jednou z možností může být makléř XTB, který v mnoha případech neúčtuje provozní provize za investování na akciovém trhu.