Saltar al contenido

eToro Opinie

Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług eToro, który umożliwia inwestowanie oraz handel, koniecznie zapoznaj się z tą recenzją. To znacznie Ci ułatwi sprawę. Czy masz dostateczną wiedzę na temat prowizji i opinii dotyczących tego brokera? Czy usługi jakie oferuje broker są legalne czy też nie? Czy są jasne dla Ciebie wszystkie  postawione przez niego warunki? Czy wiesz jak funkcjonuje handel społecznościowy? Zanim przejdziemy do sedna sprawy, pragniemy ostrzec przed ryzykiem jakie wiąże się z handlem:

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 82% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy

Wspomniawszy o tym, przejdźmy do dalszego recenzowania. Jednym z popularnych brokerów jest eToro. Związane są z nim jednak pewne usterki. Jednym z minusów jest to, że nie jest regulowany w Polsce ale na Cyprze. Stąd traci punkty niezawodności. Jeśli planujesz współpracę z brokerem na poważnie, najlepiej aby był on regulowany w Polsce przez KNF. Masz możliwość wyboru spośród wielu. Przykładem jest broker XTB, który jak tutaj wyjaśniano, w większości przypadków nie pobiera prowizji od handlu na giełdzie. W tej recenzji za temat główny obieramy eToro. Przejdźmy do jego analizy.

Czy eToro jest godne zaufania? Czy regulowanie rzeczywiście ma miejsce, czy to oszukana sprawa?

Oczywistym jest, że mogą się pojawić wątpliwości co do autentyczności eToro. Ze względu na własne bezpieczeństwo zadajemy sobie pytania tego typu. Zanim utworzymy konto musimy być  w pełni przekonani o niezawodności danego brokera internetowego. Jak tego dokonać? Jak w razie potrzeby zdemaskować kłamstwo? Czy eToro działa zgodnie z tym co jest napisane?  Aby się o tym przekonać przyjrzyj się sposobowi w jaki dokonywane są regulacje brokera.

etorol licenja

eToro Europe jest regulowane przez CySEC. Jeśli jeszcze nie zapoznałeś się z informacjami na ten temat koniecznie czytaj dalej. eToro reguluje papiery wartościowe rynków na Cyprze. Zgadza się, na Cyprze. Czy to wiarygodne? Cóż, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Być może jest parę minusów tych usług ale ale to wyjaśnimy bardziej szczegółowo poniżej.

Jak widać, większość brokerów takich jak eToro jest regulowana na Cyprze. Podobnie jest w przypadku brokerów takich jak Plus500, Trading 212 czy Admirals. Jedną z zalet Cypru jest to, że należy do Unii Europejskiej, zatem przepisy wspólnotowe są spełnione. Nie da się jednak zaprzeczyć faktowi, iż Cypr to jeden z najmniej bezpiecznych krajów. Łatwo przystępne są opinie klientów o brokerach regulowanych na Cyprze. Dotyczą one m.in. istotnych problemów z windykacją i operacjami.

Czy jest jakieś inne wyjście? Rozpocznij poszukiwania brokera regulowanego w Polsce. Wtedy będziesz mieć pewność, że spełnia najwyższe wymogi bezpieczeństwa. Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi KNF. Zweryfikuj co widnieje na liście. Na wypadek gdybyś miał mało czasu na przeglądanie informacji podpowiadamy, że XTB jest regulowane przez KNF. Zatem jest w pełni zgodny z przepisami w prawie Polskim. Ponadto XTB ma jeszcze jedną zaletę, mianowicie jest spółką notowaną na giełdzie.

audit

Dlaczego tak istotnym jest aby działalność brokera była notowana na giełdzie? Obecność na giełdzie pociąga za sobą upublicznienie Twojego konta. Każdy będzie mógł je zobaczyć. Ważną kwestią jest kontrola ich rachunków. W przypadku XTB audytorem jest PwC będącej jedną z najbardziej prestiżowych firm audytorskich na świecie. Wiadomo, że absolutnej pewności nie można mieć ale jeśli chodzi o XTB, to wiarygodny broker.

eToro nie płaci?

Jeśli chodzi o kwestię wiarygodności, wielu inwestorów zadaje sobie pytanie: czy eToro płaci swoim klientom? Niepokojącym jest to, iż to pytanie jest powszechne. Nie mamy całkowitej pewności co do tego czy eToro płaci czy nie, ponieważ nie posiadamy dostępu do kont klientów. Prawdę mówiąc udało nam się odnaleźć opinie z których wynika, że dużo osób korzystających z eToro nie może dość długi czas doczekać się zapłaty. Wyjaśniają, że napotkali przeszkody w tej kwestii.

Nie zapeszając, jeśli pojawi się jakiś problem i nie otrzymasz żadnego odzewu od eToro regulowanego na Cyprze w tej sprawie, będziesz musiał złożyć skargę do cypryjskiego regulatora. Zadanie to może sprawić pewne trudności. Chodzi tu m.in. o to, że nie będziesz mógł ubiegać się o odszkodowanie w języku polskim. Jeśli chcesz aby tego typu konflikt Cię ominął, rozpocznij współpracę  z brokerem, który ma biuro w Polsce.

Opłaty eToro

Najważniejsze aspekty dotyczące bezpieczeństwa eToro zostały już poruszone. Teraz pora na objaśnienia dotyczące opłat. eToro oferuje różnego rodzaju usługi. Zwróćmy uwagę na ich prowizje w zależności od tego czy jest to inwestycja na giełdzie czy handel instrumentami pochodnymi (Uwaga: narażasz się na duże ryzyko decydując się na operowanie tymi produktami).

Opłaty eToro od akcji

Następne zagadnienie to opłaty eToro za obrót akcjami i funduszami ETF (obrót publiczny). Niezbyt pozytywnie zaprezentowaliśmy eToro na samym początku. Chcielibyśmy skupić się także na jego zaletach. Jedną z nich jest oferta inwestowania na giełdzie, która przedstawia się bardzo pozytywnie. Zaznaczamy, że usługa ta dotyczy tylko Europy!

etoro akcje

eToro nie pobiera prowizji operacyjnych za inwestowanie na giełdzie jak przedstawiono na obrazku. Da się to przyjąć jako dobrą wiadomość. Gdy się uważnie przyjrzysz, zauważysz, że niektórych prowizji to nie dotyczy. Dostępna jest między innymi prowizja za wymianę waluty, spready itp.

Chociaż oferta na pierwszy rzut oka wydaje się całkiem dobra, ma też swoje wady. Jak wcześniej wspomniano, eToro jest regulowane na Cyprze, co nieco utrudnia sprawę. Warto ze swojego budżetu wydać trochę więcej i zapewnić sobie przede wszystkim bezpieczne usługi. Wielkim ułatwieniem będzie znalezienie brokera, który jest regulowany w Polsce. Wybór należy do Ciebie ale pamiętaj, pomimo, że broker jest regulowany w Polsce, i tak może przytrafić Ci się podobna oferta do wspomnianej powyżej.

Oferta XTB dostarcza nam informacji, iż inwestowanie bez prowizji operacyjnych jest możliwe. Są jednak pewne różnice, punkty za i przeciw. Przejdźmy do omówienia negatywów. Oferta XTB dotyczy wyłącznie inwestorów, których wolumen obrotu wynosi mniej niż 100 000 euro miesięcznie. Z tych informacji wnioskuje się, iż jeśli kupiłeś bądź sprzedałeś akcje lub fundusze ETF z XTB, które  przyczyniły się do osiągnięcia wartości ponad 100 000 euro w ciągu jednego miesiąca, jesteś zobligowany do zapłaty prowizji. Precyzując, przy minimum 20 euro prowizja wynosi 0,10%. Oczywistym jest, że jeśli nie osiągniesz tej kwoty – nie płacisz prowizji operacyjnych.

I tym samym przedstawiliśmy pozytywn ą stronę, mianowicie jeśli nie osiągniesz tak dużego wolumenu, nie płacisz prowizji operacyjnych. Jeśli chodzi o XTB, możliwa jest współpraca z regulowanym brokerem w Polsce. Porównajmy ilość dostępnych akcji. XTB oferuje ich znacznie więcej niż eToro. Bardzo prawdopodobne, że większą trudność sprawi Ci poszukiwanie akcji za pośrednictwem eToro. Za pośrednictwem XTB jest możliwość działania bez naliczania prowizji od kupna i sprzedaży, kliknij tutaj.

Opłaty eToro z kontraktami CFD

Zanim zdecydujesz się na posługiwanie się tego typu produktem, naszym zadaniem jest uświadomomienie i przypomnienie Tobie o wysokim ryzyku, jakie się z tym wiąże.

Mając to na uwadze, należy podkreślić, iż głównym kosztem handlu kontraktami CFD są spready, a nie prowizje handlowe. Spready to różnice między kursem (ceną) sprzedaży a kursem kupna aktywów (np. Walut, papierów wartościowych czy towarów).

etoro spread

Widoczne spready są minimalnymi spreadami jakie eToro stosuje w przypadku kontraktów CFD na towary. Jakmi wartościami charakteryzują się te spready? Czy są wysokie, czy też niskie? Trudno powiedzieć. A to ze względu na to, że spready eToro nie mają stałej wartości i są uzależnione od wielu czynników takich jak np. okoliczności rynkowe. Ponadto każdy intrument bazowy ma swoje własne spready. Obcowanie ze złotem to nie to samo co obcowanie z Bitcoinem lub innego rodzaju kryptowalutą. Ogólnie rzecz biorąc, eToro nie należy do najtańszych usług. Weźmy pod uwagę, że znacznie niższe spready są dostępne u innych konkurentów.

Darmowe konto demo

Jeśli to dopiero Twoje początki w tej dziedzinie, nie musisz handlować z brokerem posługując się prawdziwymi pieniędzmi. W takim razie z myślą o Tobie utworzono wersję testową. Na początek sprawdzi się doskonale. Symulatory umożliwią Ci dokładne zapoznanie się z funkcjonowaniem platformy i aplikacji brokera.

Niejeden jest powód dla którego używa się wersji testowej. Wielu inwestorów, nawet tych doświadczonych, decyduje się na korzystanie z wersji demonstracyjnej aby móc wypróbować inne instrumenty inwestycyjne. A tutaj rada w pewnej kwestii, mianowicie jeśli jesteś ekspetrem w dziedzinie kryptowalut ale nigdy nie miałeś styczności z handlem na rynku Forex, skorzystanie z wersji testowej okaże się najlepszym rozwiązaniem. Jest możliwość nauki na temat działania walut.

Biorąc pod uwagę, że broker, który Cię zainteresował oferuje takie usługi jak wersja demontracyjna możesz z nich skorzystać. Wybór jest dobrowolny jednak warto wspomnieć, iż zaleca się współpracę z brokerem u którego w niedalekiej przeszłości będziesz chciał zainwestować prawdziwe pieniądze. Zbadaj jak mają się sprawy od wewnątrz. Jeśli zdecydowałeś się na brokera regulowanego w Polsce, poniżej znajdziesz przycisk, który po kliknięciu umożliwi Ci dostęp do wersji demonstarcyjnej XTB.

demo

Opinie o eToro

Istotną częścią recenzji jest temat związany z opiniami wystawionymi przez klientów eToro. Dotyczą one m.in. Oferowanych usług, prowizji oraz bezpieczeństwa. Inwestorzy umieszczają swoje opinie na temat eToro w dużej ilości. Ich treść to głównie objaśnienia dotyczące doświadczeń z brokerem. Co oznacza, że jest wszystko, czego potrzebujemy. Inwestorzy podzielają zróżnicowane opinie. Jedni składają bardzo dobre referencje, podczas gdy drudzy narzekają i skarżą się na jakość usług oferowanych przez eToro. Prównajmy oba rodzaje opinii.

opinie

Zacznijmy od pozytywnych komentarzy na temat eToro. Po ich analizie można wysnuć wniosek, iż aplikacja jest bardzo ceniona. Wielu klientów wybiera załatwianie spraw drogą telefoniczną, co eToro jest w stanie zapewnić. Zaskakuje tu ilość dostępnych funkcji i informacji. Platforma ma naprawdę bardzo dużo pozytywnych komentarzy. Wysoko ceniona przez klientów jest liczba dostępnych aktywów i możliwości handlowych, począwszy od klasycznych akcji, po kryptowaluty i handel społecznościowy.

Spotkaliśmy się również z opiniamii negatywnymi. Wiele komentarzy klientów dotyczyło reklamacji i objaśniali z czym mieli problemy. Jednym z nich było np. długie ładowanie strony. Tą kwestię poruszyło wielu użytkowników. Jeśli chodzi o płatności dokonywane przez eToro, opinie są podzielone. Większości klientom wypłacane są środki, jednak pojawiły się też skargi. Dotyczyły one problemów z otrzymaniem zapłaty (pieniądze nie były wypłacane w dopowiednim czasie). Sporo jest też negatywnych opinii na temat prowizji, mianowicie, dotyczą one zawyżonych prowizji a wydatki się zwielokratniają. Jak zdążyłeś zauważyć nie ma idealnego brokera ale z pewnością lepszą opcją zawsze będzie skorzystanie z usług brokera regulowanego w Polsce.

Zakończenie i linki

Dotychczas skupialiśmy uwagę wokół opinii inwestorów – posiadaczy kont eToro. Były komentarze pozytywne, były i te negatywne. Na podstawie tych informacji jesteśmy w stanie przyjrzeć się zarówno wadom jak i zaletom eToro co w konsekwencji doprowadzi nas do wyciągnięcia wniosków o wyróżniającej jakości brokera.

Zalety

  • Lider w handlu społecznościowym
  • Dobrze wyceniona platforma
  • Liczebne aktywa bazowe

Wady

  • Regulacja na Cyprze
  • Opinie klientów dotyczące problemów z wypłatą pieniędzy
  • Większe prowizje niż się oczekuje
  • Niedociągnięcia w obsłudze klienta

Linki

Przedstawieniem mocnych i słabych stron eToro kończymy recenzję. Na podstawie omówionych opinii łatwo można było spostrzec, że to gigant wśród brokerów internetowych. I jest to jak najbardziej zgodne z prawdą. eToro to jeden z największych brokerów dostępnych na rynku. Faktem jednak jest, iż wielu inwestorów zmagało się z  szeregiem problemów, które stały na przeszkodzie ku niezakłóconej funkcjonalności eToro. Bezpieczeństwo jest zawsze najważniejsze. Niestety broker ten nie jest w stanie go w pełni zapewnić. Powodem jest to, iż jest regulowany na Cyprze. Zatem, jeśli zależy Ci na niskich prowizjach i bezpieczeństwie, za opcję alternatywną obierz sobie brokera regulowanego w Polsce przez KNF. Możesz poszukać tych informacji samodzielnie lub skorzystać z naszego doradztwa. Klikając tutaj dowiesz się jak inwestować na giełdzie bez prowizji od kupna sprzedaży z regulowanym brokerem takim jak XTB.